Bli medlem, sista ansökningsdag period två – Medlemsskap avgiftsfritt 2021

Vill du bli en av Svenska Tecknares nya medlemmar? Under 2021 är medlemskap avgiftsfritt, för att stärka branschen och mildra pandemins ekonomiska konsekvenser för föreningens yrkesgrupper.

För att få din medlemsansökan behandlad under innevarande ansökningsperiod ska du skicka in din medlemsansökan senast den 12 april.

Läs mer och sök medlemskap här

Som medlem i Svenska Tecknare får du bland annat juridisk rådgivning och arvodesrådgivning vid förhandlingar och avtal, kostnadsfria yrkesrelaterade utbildningar inom skapande och företagande samt evenemang, workshops och samtal.

Våra medlemmar är yrkesverksamma eller studerande illustratörer, grafiska formgivare, animatörer och serietecknare. Som yrkesverksam eller studerande inom området är du välkommen att söka medlemskap i Svenska Tecknare.

Svenska Tecknare vill stärka bildens värde ur ett ekonomiskt, upphovsrättsligt och konstnärligt perspektiv och arbetar på olika sätt för en hållbar marknad med stärkta yrkesvillkor. En rikare visuell kultur!

 

Logga in

Om du inte har något konto kan du skapa ett här.

Skriv in koden du fått skickad till dig för att logga in.

← Avbryt

Kolla din inkorg!

Vi har skickat ett e-postmeddelande till dig med vidare instruktioner hur du återställer ditt lösenord.